KahveYaşam

1. Nesil Kahvecilik

folgers

1. Nesil Kahvecilik

500 yıllık bir maziye sahip olan kahvenin günlük hayata yavaş yavaş girdiği bir dönem 1. nesil kahvecilik olarak bilinmekte. 1900’lü yılların başına uzanan bu süreçte, suda çözünebilen işlemden geçen toz kahve ile başlamıştır. 1. nesil kahvecilikte kahve alınır, satılır ve tüketilirdi. Bu dönemde yaşanan en önemli gelişmelerden biride R.W Hills ile Austin’in kahveyi vakumlu paketlere koyarak satma fikri oldu. Bununla birlikte kahve, daha uzun süre saklanmaya başladı. Bu sayede tüm dünyada kahve tüketim oranı hızla arttı.

starbucks1971

1. Nesil Kahveciliğin Yararları ve Zararları

1. nesil kahveciliğin en önemli avantajlarından birisi sadece sıcak su karıştırılarak hazırlanabilmesi, zamandan tasarruf edebilmek için oldukça önemlidir. Aynı zamanda hazırlanışıda bir o kadar kolaydır. Kahveyi demlemek, ekipmanları temizlemek, artan posasını çöpe atmak gibi işlerle uğraşmadan kolayca bardağınıza sıcak su ekleyip kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Hava geçirmeyen paketlerde olduğu için uzun süre boyunca bozulmadan kalabilir.

1. nesil kahveciliğin yararlarından bahsettik biraz da zararlarından bahsedelim. İlk olarak zararlarından biri kimyasal olması ve sağlığa zararlı olmasıdır. Kahvenin suda çözünebilmesi için çok fazla kimyasal işlemden geçmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra kimyasal tepkimeye girmesinden kaynaklı kahve ve kafein oranı azdır. Aroması giderek ve kafein oranı da azaldığı için, kahveden beklenen verimi almak zor oluyor.

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsun?

İLGİNÇ
0
Sevdim
0
Bayıldım
1
Fena değil
0
Sevmedim
0

Bir Cevap Yazın

0 %