KahveYaşam

2. Nesil Kahvecilik

IMG_9915

2.Nesil Kahvecilik ile birlikte ortaya çıkan zararlı kahve kültürü kendini yavaş yavaş 2.Nesil Kahvecilikle beraber doğal, sağlıklı ve daha kaliteli bir kahveye bırakmıştır. Cappucino, Espresso, Latte gibi kahve çeşitlerinin çıkmasıyla birlikte bunun yanında ek olarak Cold Brew gibi soğuk demleme metodları da geliştirilmiş oldu. Kahve tutkunları için kahve aromalı tatlılar hazırlanmıştı.

XG3uq5NGZ3VpVFqq-636875737577774975

2. Nesil Kahveciliğin doğuşu 1960’lı yıllara kadar uzanmaktadır. 1960’lı yılların sonlarına doğru kurulan Starbucks, Cafe Nero gibi kahve zincirleri halk arasında giderek popülerleşmeye başlamıştı. Bu kahve zincirlerinin vizyonu kahveden daha iyi bir tat alınabileceğini ve kahve ile daha güzel vakit geçirilebileceğini hedeflemişti. 2. Nesil Kahveciliği başlatan kişi 1966 yılında ABD’de yer alan Peet’s Coffee’nin sahibi Alfred Peet’tir. Peet’in arkadaşları da 1971’de Starbucks’ı kurarak, ikinci nesil kahvecilik dönemine mihenk taşı koydular.

2. Nesil kahveciliğin doğuşunun nedenlerinden bir diğeri de, ev ve iş yerleri dışında insanların birbirleri ile sosyalleşebileceği yeni alanlara ihtiyac duymasıdır. Günümde bile insanlar kafelere sadece güzel kahve içebilmek için değil arkadaşları ile vakit geçirip sohbet etmek için gidiyorlar.  Sonuç olarak, 3. Nesil kahvecilik dönemine girmiş bulunsak da 2. Nesil kahvecilik halen, hayatımızın önemli bir parçasını oluşturuyor.

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsun?

İLGİNÇ
0
Sevdim
0
Bayıldım
0
Fena değil
0
Sevmedim
0

Bir Cevap Yazın

0 %