Kahve

Aeropress Go Nedir ve Nasıl Demleme Yapılır?

Aeropress, 15 yıl önce kahve sahnesine giriş yaptığından beri baristaların favorisi oldu ve şimdi yeni bir versiyonunu başlattılar; Aeropress Go. Aeropress Go küçük, hafif, dayanıklı, yıkanması kolay, çok yönlü ve hızlıdır. Aeropress Go’nun ne olduğunu ve nasıl kullanabileceğinizi öğrenin.

 

Bu kullanışlı cihaz 2005 yılında icat edildi. O zamandan beri birçok baristanın yanı sıra doğada harika bir fincan kahve içmek isteyen isteyen kahve severlerinde favorisi oldu.
Sadece kahve çekirdekleri, öğütücü ve sıcak su alın ve gitmeye hazırsınız!

Aeropress Go orjinalinin küçük kardeşidir. Ama fark nedir ve gerçekten önemli mi?

Kupa ve Bardak Altlığı

Orijinalin aksine, Go, tüm pakete ek olarak da (bardak altlığı ile) hizmet veren bir kupa ile birlikte gelir.

Ben kahve demlemek için dışarı çıkarken ayrı bir kupa götürmemi gerektirmez çünkü kupanın büyük bir yük olduğunu düşünüyorum. Öte yandan, plastik kupa bazı kullanıcılar içinde bir kötü bir tercih olabilir. Ve tutucu olduğu için oldukça uygundur. Tutucunun kapağı güzel bir bardak altlığı olarak da kullanılabilir.

aeropress go plastic mug

 Karıştırıcı ve kepçe

Her iki versiyon da bir karıştırıcı ve bir kepçe içerir.

Benim için kepçe, ormanda bile kepçe olmaktan ziyade ölçeklemek kadar önemli değil, ama karıştırıcının dahil edilmesi kesinlikle iyi. Go sürümünde – tabii ki – katlanabilir.

Filtre Kağıdı Tutucusu

Filtre kağıdı tutucusu Go sürümünde küçük ve kompakttır. Ayrıca seyahat ederken çok kullanışlı bir kapağı vardır. Yine de, ürüne dahil edilen filtre kağıdı miktarı orijinal ile aynıdır.

Huni

Huni yalnızca orijinal sürüme dahil edilmiştir, ancak ihtiyacınız varsa, kolayca aldığınız yerden temin edebilirsiniz.

Plastik Filtre

Beni biraz şaşırtan şey, plastik filtredeki deliklerin farklı kurulumuydu. Orijinal olandaki delikler daha önce düz çizgilerdeydi, ancak şimdi Go’da dairelerdedir ve ortada “eksik” bir delik vardır. Acaba neden ve nasıl demlemeyi etkiliyor?

aeropress go filters

Tasarım

Go’da bir dezavantaj olarak düşünebileceğiniz iki şey vardır. Ama gerçekten öyle mi?

İlk olarak, boyuttan bahsedelim. Orijinalinden 100 g daha hafif olan Go’nun hacmi de %20 daha küçük. Özellikle ters demleme yapmak isteyenler, su için mevcut bir alana ihtiyacınız olduğu düşündüğümüzde bu iyi bir haber değil. Demlemenizi daha güçlü hale getirin ve ardından sıcak su ekleyerek seyreltin. Ya da büyük bir baypas hayranı değilseniz, bu çift demleme tekniğini denemek isteyebilirsiniz .

Ters stil hakkında : Aeropress kahvenize serin bir dokunuş sağlamaktadır. Ancak, ekstraksiyon süresi boyunca filtreden su geçmediği için ters çevirme yöntemi ekstraksiyonunuz üzerinde bir etkisi olabilir.

Başka bir şey, silindir flanş şekli. Go, geniş bardaklara orijinali kadar kolay sığmaz. Sadece birlikte verilen kupa veya silindire uyumlu başka bir kap kullanırsanız, bunun dışında bir sorun yaratmaz.

aeropress go shape difference

Sonuçta Aeropress Go orijinalin güzel bir güncellemesi gibi görünüyor. Fiyat / Performans oranı, güzel görünümlü ve günün sonunda orijinaline göre gerçek bir eksiği yoktur.

aeropress go size difference

Aeropresörler için profesyonel ipuçları

  • Doğada, sıcak su kaynağına sahip olmanız gerekir. Odun ateşinde bir tencere, bir cezve, kamp alanındaki bir su ısıtıcısı veya sadece evde doldurduğunuz bir termos olabilir. Su dökmek için pistonu kullanabilirsiniz ve ayrıca bir ölçeğiniz yoksa bir referans olarak kupanızı kullabilirsiniz!

Sizde hemen Aeropress kullanarak kahvenizi demleyin ve tadını yorumlarda bize belirtin!

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsun?

İLGİNÇ
0
Sevdim
0
Bayıldım
0
Fena değil
0
Sevmedim
0

Bir Cevap Yazın

0 %