Kahve

Dalgona Kahve Nasıl Yapılır?

Namı diğer TikTok kahvesi Dalgona. Kore’den bu şık ve lezzetli kahve tarifini deneyin. Dalgona kahvesi şu anda sosyal medyayı ve ana yayın medyasını kasıp kavuruyor. Sizde bu serüvene katılmak istermisiniz?

1.-Dalgona-Coffee

DALGONA KAHVESİ NEDİR

Esas olarak, Dalgona kahvesi çırpılmış kahvedir. 4 basit bileşenle yapılır hazır kahve, şeker, sıcak su ve süt.

Kahve, şeker ve sıcak su bir kaseye eklenir ve kremsi, kadifemsi kıvama ulaşana kadar çırpılır. Bu çırpılmış kahve daha sonra soğuk veya ılık süt seçiminize göre bardağa doldurulur. Afiyet olsun!

Son aylarda daha fazla insan kendi kendine uzaklaşma ve tecrit yaparak evde kaldıkça, Dalgona kahvesini evde yapmak için eğlenceli yeni bir zorluk haline geldi. Ve şunu söylemeliyim ki, oldukça lezzetli! Umarım sende buna katılırsın. 🙂

Dalgona kahvesi ilk olarak bu yılın başlarında bir Kore TV programında bahsedildi.

Dalgona” adı, petek şekerlemesine benzer bir tada sahip eski moda bir Kore sokak atıştırmalıklarından almaktadır. Dalgona’nın yapılış şekli çırpılmış kahveye benziyor.

Dürüst olmak gerekirse, çırpılmış kahve yeni bir şey değil. Bazıları bu kahvenin tıpkı Frappe ya da baş aşağı sunulan Hint Cappuccino gibi olduğunu söylüyor.

Kökeni ne olursa olsun, çırpılmış kahve yapmak çok kolay, hızlı ve eğlenceli. Ailem, buradaki bazı kafelerin kahvesinden daha iyi olduğunu düşünüyor. Sadece söylüyorum! 😉 Umarım beğenirsin!

Malzemeler ve Servis

  • 1 yemek kaşığı hazır kahve
  • 1 yemek kaşığı şeker
  • 1 yemek kaşığı sıcak su
  • 3/4 su bardağı  süt, soğutulmuş veya ısıtılmış
  • (isteğe bağlı) buz küpleri

* 1 yemek kaşığı = 15 ml

** Bu tarifle diğer kahve türlerini (taze çekilmiş kahve vb.) denemedim. Ancak bu tür kahveleri deneyen birçok kişi hazır kahve kadar iyi olmadığını söyledi. Aynı kremsi statüye sahip değiller.

DALGONA KAHVE NASIL YAPILIR

Hazır kahve, şeker ve sıcak suyu bir karıştırma kabında birleştirin. Onları iyice karıştırın. Daha sonra el tipi bir mikser  kullanarak, kahve karışımı sert bir pik (2-4 dakika) oluşturana kadar yüksek hızda çırpın. Kahveniz hazır. Bize yorumlarda deneyimlerinizi anlatın!

3.-Whipped-Coffee-Process-Shot-Stand-Mixer

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsun?

İLGİNÇ
0
Sevdim
1
Bayıldım
0
Fena değil
0
Sevmedim
0

Bir Cevap Yazın

0 %