Kahve

Dünya Kahve Günü

Sabah kahve; kahve ve eski arkadaşlarla sohbet etmek; yeni sıcak randevunuzla kahve içmeye gidiyoruz arkadaşlarımız, iş ortaklarımız ve sevgililerle sabah, gündüz ve gece kahve içeriz. En sevdiğimiz kafeinli içeceğimizle aşk ilişkimizin boyutunu anlamak için en yakın ana caddeden aşağı inip kahve zincirlerinin sayısını not etmeniz yeterli.

Uluslararası Kahve Günü hakkında bilgi edinin

İster espresso, americano, latte veya cappuccino tercih edin; buzlu, kafeinsiz, hazır veya filtre Kahve Günü, içeceğinizi tatmak ve takdir etmek ve hatta ABD’deki belirli zincirlerden bir tanesini ücretsiz olarak almak için harika bir gündür.

Hepimiz kahvenin tadının harika olduğunu biliyoruz. Çoğumuz bize ihtiyaç duyulan enerji artışını sağlayabileceğinin farkındayız. Sonuçta, bu yüzden sabah ilk iş olarak bir fincan kahve içme eğilimindeyiz, değil mi? Ancak kahvenin faydalarının bundan çok daha öteye uzandığını biliyor muydunuz?

Kahve, metabolizma hızınızı yüzde 11’e kadar artırabileceği için yağ yakmanıza yardımcı olabilir. Kahve ayrıca niasin, magnezyum (B3 vitamini), potasyum, manganez, pantotenik asit (B5 vitamini) ve riboflavin (B2 vitamini) gibi bir dizi temel besin içerir. Kahvenin fiziksel performansı önemli ölçüde artırdığı da gösterilmiştir!

Bu yeterli değilse, kahve Batı diyetindeki en büyük antioksidan kaynağıdır. Kahve ayrıca bir dizi farklı araştırmaya göre daha uzun yaşamanıza yardımcı olabilir, depresyonla savaşmanıza ve kendinizi daha mutlu hissetmenize yardımcı olabilir. Bu, Havard tarafından yayınlanan bir çalışmada not edilen bir şey.

Dünya Kahve Günü nedir, nasıl ortaya çıktı? - Son dakika yaşam haberleri

Uluslararası Kahve Günü Tarihi

Kahve Günü aynı zamanda içeceğin uzun tarihini de işaret ediyor: Kahve çekirdeklerinin özelliklerinin ilk olarak Etiyopya’da keşfedildiği düşünülüyor. Çekirdekler aslında kahve meyvesinde veya kirazda bulunan çukurlardır. Hikaye, 9. yüzyıldan kalma bir keçi çobanının keçileri üzerindeki uyarıcı etkilerini fark edip denemeye başladığını gösteriyor.

Kahve içme aslen Arap dünyasında 15. yüzyıldan itibaren Asya’ya, ardından İtalya’ya, Avrupa’ya ve Amerika kıtasına ve nihayet kahve fincanınıza yayıldı.

Günümüzde kahve, dünyanın en büyük mahsullerinden biridir, bu nedenle etik olarak yetiştirilmiş kahveyi satın almak daha da önemlidir bir fincan kahve satın alırken ve etik ticareti desteklerken seçici olduğunuzdan emin olun.

Yani bugün bir fincan kahvenizi içtiğinizde, aromasını içinize çekin, koyu ve dolgun tadı tadın, hikayesini düşünün, ama en önemlisi tadını çıkarın.

Kahvenin nasıl bulunduğunu merak ediyorsanız Kahve Nasıl Bulundu? blogumuza göz atmayı unutmayın!

Bugün 1 Ekim Dünya Kahve Günü | KAHVVE

Uluslararası Kahve Günü nasıl kutlanır?

Elbette, Uluslararası Kahve Günü’nü kutlamanın en iyi yolu lezzetli bir fincan kahvedir! Çok farklı kahve türleri var. Kahvenizi siyah alabilirsiniz ve güç ve zenginlik bakımından farklılık gösteren birçok farklı kahve türü vardır. Daha sonra latte, americano, cappuccino ve çok daha fazlası gibi kahveler arasından seçim yapabilirsiniz!  Birçok ülke bu içeceği hazırlamak için kendi özel yöntemlerine sahiptir, bu nedenle yeni bir şeyler denemek her zaman eğlencelidir. 

Ayrıca, Uluslararası Kahve Günü şerefine bir etkinlik planlayarak, bu fırsat için bir kahve kamyoneti kiralayarak sektöre destek olmanızı sağlayabilirsiniz. Kahve minibüsü kiralama, etkinlikler, konferanslar, partiler vb. Düzenlemek isteyenler için gerçekten aranan bir hizmet haline geldi. Modern toplumumuzda insanlar kesinlikle kahveyi seviyorlar. Bir incelik veya spesiyaliteden günlük bir maddeye dönüştü ve dünya çapında her saat milyonlarca fincan tüketiliyor. Ancak popülerlik tek fayda mı? 

Bir şey değil. Kurumsal bir etkinlik yürütüyorsanız, kahve harika bir buz kırıcı görevi görebilir. Normalde birbirine yaklaşmayan kişilerin kahvelerinin servis edilmesini beklerken bir konuşma başlatmasına ve ağ kurmasına olanak tanır. Bir sergide bir stant işletiyorsanız, bir kahve arabası, yalnızca kokusuyla çok sayıda olası müşteriyi çekecektir. Ekibiniz, ürününüzle veya hizmetinizle ilgilenen potansiyel yatırımcılara taze hazırlanmış içecekler üzerinden kendilerini tanıtabilir, sohbet edebilir ve hatta fikirlerini sunabilir. Bazı kahve sağlayıcıları, özel markalamayı bile barındırabilir, böylece araba, kamyonet, durak, espresso fincanları, peçeteler ve hatta kekler şirketinizin logosu veya mesajıyla süslenir. Gördüğünüz gibi, kahvenin kullanımı ve faydaları, insanların düşündüğünden çok daha öteye uzanıyor.

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsun?

İLGİNÇ
0
Sevdim
0
Bayıldım
0
Fena değil
0
Sevmedim
0

Bir Cevap Yazın

0 %