Kahve

Hazır Kahve vs Filtre Kahve: Hangisi Daha İyi?

Kahve, dünyanın en çok tüketilen içeceklerinden biridir. Ayrıca antioksidanlarla dolu olduğu ve vücudunuzu zinde tutmaya yardımcı olduğu için en sağlıklı içeceklerden biri olduğu düşünülüyor. Dünyanın her yerinde birçok seveni olsa da, hem hazır hem de filtre kahvenin sevenleri birbirinden farklı kişilerdir. Her iki kesimi birbirinden bu kadar farklı kılan, ne ve hangisi daha iyi bir seçenek? Hadi Öğrenelim!

Pratik,Hızlı ve Hayat Kurtaran Garibanın Dostu Hazır Kahve

261-315

Hazır kahvenin ne olduğunu bilmiyorsanız, muhtemelen bir mağarada yaşıyorsunuz, ancak panik yapmayın, yardım için buradayız! Hazır kahve, bütün bir kurutma işlemine tabi tutulan bir tür kahve çözeltisine dönüştürülmüş öğütülmüş kahvedir. Hazır kahveyi yapmak oldukça basit, yapmanız gereken tek şey biraz su kaynatmak, fincana biraz kahve eklemek ve kaynar suyu eklemek kahveniz artık hazır.

Freeze dried instant coffee_tcm47-48420

Her markanın kahve lezzeti büyük ölçüde değişkenlik gösterebilir, çünkü çoğunlukla, hazır kahvenin yapımında düşük kalitede kahve çekirdekleri kullanılır. Hazır kahve ile ilgili güzel şey, çok fazla uğraş gerektirmemesi ve tabikide bulaşık çıkartmıyor olmasıdır. Fakat hazır kahve, taze kahvenin lezzetinden yoksundur ve ayrıca kafein miktarı düşüktür.

Zahmetli,Masraflı Zengin Aromaya ve Lezzete Sahip Filtre Kahve

devin-avery-rwwMB7kTNes-unsplash-scaled

 

Filtre kahve, önceden öğütülmüş veya kahvenizi yapacağınız anda öğüttüğünüz kavrulmuş kahve çekirdekleri ile hazırlanır. Tüm süreç birkaç dakika ve bazı özel kahve ekipmanlarına sahip olmanızı gerektirir, elinizde ekipman yoksa filtre kahve hazırlamak gerçekten zordur. Bununla birlikte, optimum kahve lezzetini yakalamak pek kolay değil doğru tarifi yakalamak biraz zamanınızı alabilir.

ucuncu-dalga-kahveciler

Tüm süreç kendi içinde sadece pahalı değil aynı zamanda uzun ve zahmetli bir süreçtir. Lezzetli bir kahve içmek istiyorum dediğiniz zaman ekipman seçiminden temizliğine kadar uzun bir süreç sizi bekliyor. Kahvenizin keyfini çıkarıp işiniz bittiğinde ise, temizlemeniz gereken ekipmanlar ve bol miktarda kahve sizi bekliyor olacak.

Ancak lezzet söz konusu olduğunda, filtre kahve ağzınızda hazır kahveden daha taze ve lezzetli bir tat bırakıyor. Bunun nedeni, kullanılan kahve çekirdeklerinin genellikle yüksek kalitede olması ve kahve içerisindeki aromaların çoğunun sağlam olması ve dilinizde ince ve doygun bir tat bırakmasıdır. Kafein içeriği hazır kahveye kıyasla filtre kahvede daha yüksektir.

Bakalım Kim Kazanacak?

instant-coffee-granul-kahve-sepeti-blog

Aslında yaptığımız karşılaştırmanın sonucu çok basit bir şekilde ortada bu da ‘kahvenizi nasıl sevdiğinizdir’. Çabucak kahvenizi içmeniz gereken hızlı tempolu bir hayatınız varsa, hazır kahve sizin için ideal bir seçenek oluyor.
Ancak sabah kahvenizi yudumlamak sizin için bir ritüel ve terapi haline geldiyse, tüm tatlar ve aromaları hissetmek istiyorsanız. Kahvenin her evresine tanıklık etmek ve kendinize lezzetli ve zengin aromalı bir fincan kahve yapmaktan zevk alıyorsanız. Sizin için filtre kahveden daha iyi bir seçenek yok gibi gözüküyor.
Benim hızlı ve tempolu bir hayatım var, ama ben yinede filtre kahvemi içmek istiyorum diyorsanız. CAFERISE sizin için yakınınızdaki en iyi filtre kahve yapan yerleri listeliyor. İndirimlerden faydalanmayı unutma! 🙂

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsun?

İLGİNÇ
0
Sevdim
0
Bayıldım
0
Fena değil
0
Sevmedim
0

Bir Cevap Yazın

0 %