KahveYaşam

Kahve İçerken Bitirilebilecek 5 Kitap

Gittikçe dijitalleşen dünyada zamanımızın çoğunu sosyal medyada geçiriyoruz. Korona virüsün etkisiyle Netflix gibi film izleyebileceğimiz platformların yanısıra kitaplara duyulan ilgi de bir hayli arttı.

İster evinizde ister bir kafede kahve içerken okuyup bitirebileceğiniz kitapları sizin için derledik.

1 – Yani Rüzgar Her Şeyi Alıp Götürmeyecek

Yani Rüzgar Her Şeyi Alıp Götürmeyecek

Richard Brautigan’ın intihar etmeden önce kaleme aldığı son eseri olan Yani Rüzgâr Her Şeyi Alıp Götürmeyecek, insanın boğazına takılı kalan, sonsuz ferahlamadan önceki son yaşam belirtisinin romanı.

2 – Savaş Sanatı

Savaş Sanatı

Hayatın her safhasında mücadele etmek zorunda kaldığımız şu günlerde Sun Tzu’nun Savaş Sanatı, hâlâ uygulanabilir örneklerle, başarılı olmak ve güçlü kalmak isteyenler için mutlaka okunması gereken bir eser.

3 – Tasmalı Güvercin

Tasmalı Güvercin

Tasmalı Güvercin, öykücülüğümüzün son dönemine damgasını vurmuş yazarlardan birinin, Cemil Kavukçu’nun çok önemli bir ustalık yapıtı. Kavukçu, okurunu bambaşka bir dünyaya götürüyor. Sessiz kasabaların birer kartpostal gibi hareketsiz görünümlerinin ardında yaşanan tekinsiz, ama alabildiğine renkli dünyasına…

4 – Satranç

Satranç

Satranç, “İncecik bir kitaba, tarihin en büyük acılarını sığdırmak mümkün müdür?” sorusunun cevabı niteliğini taşıyor. Avusturyalı Yazar Stefan Zweig tarafından 1942 yılında kaleme alınan eser, sembolik ve özlü anlatımıyla II. Dünya Savaşı’nın tüm yıkıcılığını dile getiriyor.

5 – Bilinmeyen Adanın Öyküsü

Bilinmeyen Adanın Öyküsü

Bilinmeyen adaların kalmadığına inanılan bir dönemde bilinmeyen ada arama cesaretine sahip bir adamla böyle bir cesareti görüp hayatını değiştirebileceğine inanan bir kadının büyük usta Saramago’nun eşsiz anlatısında edebiyat tarihine geçen yolculukları böyle başlar. Emrah İmre’nin Portekizceden çevirisi ve Birol Bayram’ın desenleriyle okurun minör başyapıtlarından olacaktır Bilinmeyen Adanın Öyküsü.

Değerlendirmeleri oldukça olumlu olan kısa kitapları listeledik. İçlerinden en iyi kitabı bilemeyiz ama en iyi kahveyi Caferise ile bulabileceğinizi biliyoruz.

Sağlıcakla.

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsun?

İLGİNÇ
2
Sevdim
1
Bayıldım
3
Fena değil
0
Sevmedim
1

Comments are closed.

0 %