KahveSağlık

Kahve İçmek Sağlıklı mı?

Evet kahve içmeye devam edebilirsiniz. Hatta kahve içmenin sağlığınızı iyileştirebileceğine ve daha uzun yaşamanıza yardımcı olacağına dair araştırmalar bile var.

a-baa-coffee-smile

20.000’e yakın insanı kapsayan gözlemsel bir çalışmada günde en az dört fincan kahve tüketen insanlar, asla veya nadiren kahve içmeyenlere kıyasla %64 daha düşük erken ölüm riski taşıyordu. İnsanlar 45 yaşına geldiğinde ölüm riski daha da azalıyordu, bu da yaşlandıkça kahve tüketmenin daha yararlı olduğunu düşündürüyor.

Kahvenin diyabet, karaciğer hastalığı, alzheimer ve cilt kanseri de dahil olmak üzere birçok hastalık riskini azalttığı gözlemlendi.

Make Your Celebrations a Bit More Joyful By Serving Coffee!

Ayrıca kahve tüketimi birçok kişi için sağlıklı olsa da örneğin hamile kadınlar kafeinli kahve içerken dikkatli davranmalılardır. Kafein demişken, kafeinsiz kahve de kafein içerebiliyor. Demlenmiş bir kahvede 75 ila 150 mg kafein içerebilirken, kafeinsiz kahvede 2 ila 7mg kafein bulunabiliyor.

Şimdi gelelim dikkat edilmesi gerekenlere;
  • Kahvenizde şeker kullanmaktan kaçının. Şekerin kalori miktarı yüksektir.
  • Yüksek kolesterolünüz varsa filtre kahveyi tercih edin.
  • Uykuya dalmakta güçlük çekiyorsanız, akşamları ya da yatmadan önce kahve de kafeinden kaçınmak önemlidir.

Tüm bunların yanısıra kahvenizi nasıl isterseniz öyle seçin istiyoruz. Caferise size en iyi kahve deneyimini sunuyor. Bir gözatın deriz 🙂

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsun?

İLGİNÇ
1
Sevdim
1
Bayıldım
0
Fena değil
0
Sevmedim
0

2 Comments

  1. Kahve içmenin sağlıklı olduğunu bilmiyordum. Güzel yazı

Bir Cevap Yazın

0 %