Kahve

Nanopresso İle Espresso Makinesi Olmadan Espresso Demleme

Hong Kong’dan bir şirket olan Wacacao , üç cihaz üretiyor: Nanopresso, Minipresso ve Pipamoka . Nanopress ile birlikte gelen set şunları içerir: cihazın kendisi, bir bez çanta, bir temizleme fırçası ve nasıl kullanılacağına dair bir öğretici. Nanopresso’yu iki farklı durumda test etmek istediğime karar verdim; evde ve doğada farklı durumlarda nasıl çalıştığını görmek için ve espressoyu dışarıda demlemek istediğinizde yanınıza almak kolaydır.

nanopress outdoorsDoğa bence kahve içmek için en iyi yer.

nanopress in natureNanopress’in parçaları kolayca sökülebilir.

İlk önce açık havada onunla tanışmak için Nanopress’i doğaya götürdüm. Demlediğim kahve , Kosta Rika. Kahve öğütmek için kullandığım öğütücü  Porlex ve öğütme ayarını espresso için öğütmek için mümkün olduğunca benzer olacak şekilde en iyi olacak şekilde ayarladım. Nanopress’teki önerilen kahve miktarı, birlikte verilen ölçüm kabına yerleştirdiğim 8 gramdır. Hazırlık oldukça basitti. 

Nanopress için adım adım demleme kılavuzu

 1. Çıkış kafasını sökün
 2. Filtre sepetini çıkarın
 3. Gerekirse bardağı açın
 4. Su haznesini sökün
 5. Kepçeyi ve fırçayı su haznesinden çıkarın
 6. Kepçeyi yaklaşık 8 gram ince öğütülmüş kahve ile doldurun
 7. Filtre sepetini kepçenin üzerine yerleştirin
 8. Filtre sepetini doldurun. Kümenin arkası ile sertçe sıkıştırın ve kenarını temizleyin.
 9. Filtre sepetini ana gövdenin üstüne geri koyun
 10. Çıkış kafasını ana gövdeye sıkıca vidalayın
 11. Su haznesine kaynar su ekleyin
 12. Ana gövdeyi su tankına sıkıca vidalayın
 13. Pistonu hareket konumundan çıkarın
 14. Nanopresso’yu iki elinizle tutun. Bir bardağın üzerine pompalamaya başlayın.
 15. İlk 8 basınç oluşturuyor. Tüm kahve çıkana kadar yavaşça pompalayın.   

nanopress in nature step by step

Diyelim ki dışarıda test ettiğimde, Nanopress’e bağlı bardağı kaldırmayı unuttum, bu yüzden espresso içmek için en iyi olmayan kendi kişisel bardağımı yaptım, çünkü bardağın tabanı geniş, bu yüzden daha hızlı soğuyor. Ancak, espresso’nun hala güzel bir kreması ​​vardı ve uygun bir espresso gibi görünüyordu. Nanopress’i açık havada kullanırken bir diğer önemli gözlem, kaynatma işleminden sonra suyun en kısa sürede su tankına dökülmesi gerektiğidir, aksi takdirde suyunuz hızlı bir şekilde soğuyacak ve espresso, tadı ekşi ve boş hale getirecek şekilde düşük miktarda ekstrakte olacaktır. Bu da bana oldu, çünkü su soğumayı başardı, espresso lezzetlerini düzgün bir şekilde ortaya çıkarmadı ve espresso bir güçlü bir tada sahip değildi ve zayıftı.

Bir dahaki sefere doğaya gittiğimde, kesinlikle tekrar deneyeceğim, çünkü demlemek kolay ve kullanışlıydı ve tarifimi biraz değiştirerek, tadın uygun bir espressoya çok benzeyeceğine inanıyorum. 😊

nanopress at home step by step
Evde yaptığım ikinci deneyde, önerilen 8 gram ağırlığında bir ölçek kullandım. Buna ek olarak, bir su ısıtıcısı kullanabildim ve çok fazla soğumaması için suyu su tankına dökebildim. Bir kez daha, espresso üzerinde güzel bir altın kahverengi krema vardı, ama su hemen bu sefer Nanopress’e gittiğinden, tadı da çok daha doluydu ve daha iyiydi. Espresso, iyi bir tat, hoş asitlik ve tadı vardı.
nanopress and cat

Nanopress’i temizlemek de kolaydır, çünkü her demekten sonra temizleyebileceğiniz bir fırça ile birlikte gelir. Ayrıca zaman zaman (20 çekim) portafiltre ve nozul parçalarının derinlemesine temizlenmesi gerekir. Her 6 ayda bir (300 çekim) filtre ağını ve altındaki yüzeyi temizlemeniz gerekir.

nanopress parts

Sonuçta, Nanopress kullanım kolaylığı, şık görünümü ve iyi sonucu ile beni çok hoş bir şekilde şaşırttı. Kesinlikle gelecekte, doğada ve evde kullanacağım!

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsun?

İLGİNÇ
0
Sevdim
0
Bayıldım
0
Fena değil
0
Sevmedim
0

Bir Cevap Yazın

0 %