Kahve

Yüksek Kaliteli Kahve Ekipmanı Kullanımı

blog33-header

Günümüzde en çok tüketilen içecekler arasında açık ara önde olan kahve, her ülkede farklı olarak tüketilmektedir. Afrika’dan tüm dünyaya yayılan kahve milyarlarca insanın vazgeçilmez içeceği haline geldi. Kahve çekirdekleri yetiştikleri ortama  göre lezzet ve aromalar içermektedir. Afrika kıtasından ilk olarak Osmanlı topraklarına gelen kahve o dönemde sarayın gözde içecekleri arasına girmiş ve sınırlı bir zümre tarafından tüketiliyordu.

chemex-ve-aksesuarlari

Geleneksel sunum şeklini halen koruyan Türk Kahvesi, dünyanın bir çok bölgesinde tüketilmektedir. Avrupa kıtasında çok farklı şekilde sunum teknikleriyle çeşitlendirilen kahve sunumları, İtalya olmak üzere tüm kıtaya yayılmıştır. Türk Kahvesinden farklı olarak günün her saatinde tüketilen kahveler, İtalyan usulü Espresso ve Filtre kahve, İnstant ( Granül) kahve çeşitleri olarak tüketilmektedir.

image_match

Baltık ve Kuzey ülkelerinde soğuk iklim şartlarının getirdiği gereksinimle alkol karıştırılarak içilebilen kahve çeşitleride mevcuttur. Son yıllarda hızla popülerleşen kahve sektörü, hemen her semtte kahve dükkanlarının açılmasına vesile olmuştur. Farklı ülkere ait kahve lezzetlerini bir arada sunan kahve noktalarında,  en iyi kahve çekirdeklerinden elde edilen ürünler profesyonel kahve makineleri sayesinde orijinal lezzetlerinde sunulmaktadır.

kronotrop1

Talebin yoğun olduğu kahve dükkanlarında kaliteli kahveyi ve sunumu sağlayan en önemli unsur, ekipmanların kalitesidir.  Kullanılan malzemelerin dayanıklı ve yüksek kalitede olması müşteri memnuniyetini sağlayan önemli bir etkendir. Kaliteye önem vererek eksiksiz bir donanıma sahip olmak isteyen kahve noktalarında, kahve ve sıcak içecek sunumlarından, kullanılan makinelerin aparatlarına kadar birçok farklı sarf malzemesi kullanılmaktadır.

Bu içerik hakkında ne düşünüyorsun?

İLGİNÇ
1
Sevdim
0
Bayıldım
0
Fena değil
0
Sevmedim
0

Bir Cevap Yazın

0 %